Operacja "Łom" – skarbówka na tropie nielegalnego hazardu w Bytomiu

Pewnego dnia funkcjonariusze służb skarbowych prowadzący dochodzenie w sprawie nielegalnych gier hazardowych, musieli zdecydować się na dość niekonwencjonalne działania. W mieście Bytom, narzędziem ich wyboru był łom, który posłużył im do forsowania drzwi budynku. W jego wnętrzu znaleziono automaty do gier, które były wykorzystywane do prowadzenia nielegalnej działalności hazardowej. Zgodnie z oświadczeniem urzędników, taka interwencja nie była pierwszym tego typu przypadkiem.

Podczas tej specyficznej „wizyty”, funkcjonariusze ze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego natknęli się na lokal pełen nielegalnych automatów do gier hazardowych. Mimo wielokrotnych wezwań do otwarcia drzwi, obsługa miejsca stawiała opór i odmawiała współpracy. To skłoniło urzędników do zmiany swojej strategii.

Jak informuje jeden z funkcjonariuszy: – Nie jest to wyjątkowa sytuacja. Czasami zdarza się, że siła jest jedynym sposobem na pokonanie przeszkód – kiedy odmawia się otwarcia drzwi, to właśnie wtedy używamy łomów i szlifierek kątowych.

Wyważenie drzwi przyniosło oczekiwane rezultaty. W środku obiektu ujawniono cztery automaty do gier, które były wykorzystywane do prowadzenia nielegalnej działalności hazardowej oraz znaleziono prawie 7 tys. złotych w gotówce. Według urzędników, pieniądze te najprawdopodobniej miały posłużyć jako nagrody dla graczy. Na miejscu zatrzymano 40-letnią kobietę, która została przesłuchana jako świadek w sprawie nielegalnego procederu prowadzenia gier na automatach.

Każdy, kto posiada informacje dotyczące nielegalnej działalności hazardowej, powinien zgłaszać je telefonicznie pod numer Krajowego Telefonu Interwencyjnego KAS – 800 060 000. Możliwe jest także skorzystanie ze specjalnego formularza elektronicznego umieszczonego na stronie internetowej Ministerstwa Finansów.