Gang młodych złodziejaszków uderza przy ulicy Alojzanów

Grupa młodocianych delikwentów podjęła decyzję o dokonaniu kradzieży na jednej z bytomskich ulic, Alojzanów. Dostrzegając niezamknięty samochód zaparkowany na poboczu, postanowili wykorzystać tę sytuację. Wdarli się do wnętrza pojazdu i zabrali z niego najcenniejsze przedmioty. Ich działania zostały uwiecznione przez system monitoringu znajdujący się na sąsiedniej posesji.

Zdarzenie miało miejsce w środowy wieczór, 9 sierpnia, chwilę po godzinie 17:00. Trzech młodych mieszkańców Bytomia zauważyło otwarty samochód marki Audi na poboczu ulicy Alojzanów. Początkowo chłopcy tylko bawili się otwieraniem i zamykaniem drzwi pojazdu, jednak po chwili postanowili wyjąć z niego cenne elementy wyposażenia.

– Z samochodu zniknęła ładowarka, uchwyt oraz drobna kwota gotówki. Wandalizm nie ominął schowka oraz podłokietnika – opowiada poszkodowany właściciel Audi. – Najbardziej poruszające jest to, że za kradzieżą stoją tak młode osoby – dodaje.

Aktualnie ustalono, że sprawcami zdarzenia są trzej chłopcy, prawdopodobnie między 9 a 13 rokiem życia. Osobowość trzeciego ze złodziejaszków jeszcze nie została ustalona. Właściciel skradzionego dobytku udostępnił nagranie z monitoringu, na którym widać twarze nastolatków. Wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje na ten temat proszone są o kontakt pod numerem telefonu 698-026-754.