Sąd umieścił bytomiankę w areszcie za posiadanie ponad 3 kilogramów narkotyków

Residentką Bytomia, która została przyłapana na posiadaniu w swoim domu ponad trzech kilogramów substancji narkotycznych, została skierowana do aresztu na okres trzech miesięcy. Decyzję tę podjął sąd. Kobieta została aresztowana przez lokalnych funkcjonariuszy policji z trzeciego komisariatu. Dochodzenie przeprowadzone przez policjantów wykazało, że posiadanie narkotyków to nie jedyny zarzut, jaki można postawić tej 41-letniej kobiecie. Jak się okazało, unikała ona konsekwencji prawnych, ukrywając się przed organami ścigania. Dodatkowo była ona poszukiwana przez sąd w celu odbycia już wcześniej wymierzonej kary pozbawienia wolności.

Niedzielne działania funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji III w Bytomiu doprowadziły do aresztowania 41-latki. Kobieta ukrywała w swoim domu znaczącą ilość narkotyków. Badania dowiodły, że posiadała ona nie mniej niż trzy kilogramy amfetaminy. Dochodzenie wykazało również, że kobieta zatraciła kontakt z wymiarem sprawiedliwości. Policjanci ustalili, że była ona poszukiwana przez Sąd Rejonowy w Bytomiu w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Po zatrzymaniu kobiety, prokuratura postawiła jej zarzuty.

Sąd wyraził zgodę na zgłoszenie prokuratora i policji, decydując o tymczasowym aresztowaniu kobiety. Teraz, za posiadanie tak dużej ilości narkotyków, grozi jej surowa kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności.