Mroczne odkrycie w centrum Bytomia: znaleziono ciało człowieka

W ciemnościach nocnej soboty przechodzącej w niedzielę (19/20 sierpnia) centralna część Bytomia stała się miejscem odkrycia makabrycznej sceny. Zarówno policja, jak i Zespół Ratownictwa Medycznego, zostały wezwane na miejsce w samym środku nocy.

Gdy zegar przekroczył północ i rozpoczęła się niedziela 20 sierpnia 2023 roku, przypadkowi przechodnie wezwali na plac Akademicki w Bytomiu stróżów prawa. Ten fragment miasta, dla tych, którzy nie są zaznajomieni z jego topografią, położony jest na północy od głównego Rynku, blisko Bytomskiego Centrum Kultury. Należy wspomnieć, że to miejsce nie jest monitorowane przez kamery.

Mieszkańcy otaczających plac Akademicki kamienic byli świadkami nocnej interwencji. Słyszeli dźwięki policyjnych kogutów i widzieli radiowóz. Obserwowali również przyjazd karetki pogotowia z sygnałami dźwiękowymi, która opuszczała miejsce już bez włączonych syren. Jak podaje się, działania policji i ratowników trwały kilkadziesiąt minut.

Przyczyną takiej mobilizacji sił była odnaleziona na placu Akademickim ludzka zwłoki. W tej sprawie skontaktowaliśmy się z Komendą Miejską Policji w Bytomiu. Jak poinformowała nas komisarz Anna Lenkiewicz, oficer prasowy tej jednostki, policja potwierdza tragiczne odkrycie, ale na razie nie udziela więcej informacji na ten temat.