Bytomska policja zatrzymała szereg osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości

Działania bytomskich funkcjonariuszy policji zaowocowały zatrzymaniem sześciu osób, które nielegalnie unikały spotkania z wymiarem sprawiedliwości. To osoby, które były na celowniku organów ścigania – poszukiwane różnymi środkami, takimi jak listy gończe czy nakazy doprowadzenia do aresztów śledczych lub zakładów karnych. Policjanci z Bytomia zatrzymali również młodą osobę, która pomimo swojego niepełnoletniego wieku zdecydowała się na ucieczkę z placówki opiekuńczo-wychowawczej.

Podczas wtorkowej akcji, bytomska straż prawa zdołała ująć 6 osób, które podejmowały próby ukrycia się przed wymiarem sprawiedliwości. Zatrzymani to głównie mieszkańcy Bytomia wraz z jednym obywatelem Katowic, którego wiek oscyluje w granicach od 33 do 42 lat. Dwa przypadki zatrzymanych mężczyzn dotyczyły osób poszukiwanych na podstawie listów gończych, natomiast reszta grupy była ścigana przez sądy na podstawie nakazów doprowadzenia do aresztów śledczych i zakładów karnych. W ramach tej samej akcji zatrzymano również nieletnią, która porzuciła swoją placówkę opiekuńczo-wychowawczą. 14-letnia dziewczyna została przekazana pod opiekę wychowawców, podczas gdy pozostali zatrzymani zostaną osadzeni w areszcie.

Należy pamiętać, że każdy obywatel może aktywnie wspomóc działania organów ścigania ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości osób. Jeżeli posiadasz informacje na temat miejsca pobytu poszukiwanej osoby, możesz powiadomić o tym anonimowo jednostkę Policji telefonicznie bądź za pośrednictwem formularza na stronie internetowej. Warto również mieć na uwadze, że wspomaganie osób poszukiwanych niesie ze sobą odpowiedzialność karną. Ktoś, kto pomaga takiej osobie ukrywać się, popełnia przestępstwo zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.