Bytomski Jarmark Staroci: miejsce pełne skarbów

Bytom to miasto, które od lat kojarzy się z jarmarkiem staroci. Przybywają tu kolekcjonerzy i miłośnicy antyków z całej Polski, ciesząc się możliwością odkrywania prawdziwych skarbów. Potwierdza to także sobotnie wydarzenie, które miało miejsce 7 października. Zainteresowanie było ogromne.

Bytomski Jarmark Staroci od lat przyciąga uwagę pasjonatów staroci z całego kraju. Wydarzenie to odbywa się na terenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy ulicy Frycza-Modrzewskiego w Bytomiu. Choć na razie jest tam jego lokalizacja, wkrótce ma się to zmienić.

Niezależnie od warunków pogodowych, zawsze znajdują się chętni na odwiedzenie bytomskiego jarmarku. To naturalne, biorąc pod uwagę to, jak wiele unikalnych przedmiotów można tam znaleźć – od antyków po meble i obrazy.

Warto przypomnieć, że Bytomski Jarmark Staroci jest dostępny dla klientów w pierwsze piątki i soboty każdego miesiąca w godzinach od 7 do 15.

W maju bieżącego roku informowaliśmy o podpisaniu umowy z wykonawcą prac, które mają na celu poprawę infrastruktury miejsca, gdzie odbywa się jarmark. Dzięki temu projektowi, finansowanemu z budżetu obywatelskiego, wizerunek jednego z największych targów staroci w tej części kraju ulegnie znacznej poprawie. Targ będzie przeniesiony na teren byłego kąpieliska otwartego przy ulicy Frycza-Modrzewskiego.

W nowym miejscu pojawią się nowe stoiska oraz alejki. Teren zostanie odpowiednio oświetlony, ogrodzony i wyposażony w ławki oraz kosze na śmieci. Całkowity koszt inicjatywy wynosi 2 miliony złotych, a jej zakończenie przewiduje się na listopad bieżącego roku.