46-letni mieszkaniec Bytomia zatrzymany z dużą ilością narkotyków. Grozi mu do 10 lat więzienia

Bytomska policja po raz kolejny odniosła sukces w walce z narkotykami. Tym razem, funkcjonariusze tego miasta zatrzymali 46-letniego mężczyznę, który ukrywał w swoim domu duże ilości metaamfetaminy. Można było z niej wytworzyć aż dwa tysiące porcji, gotowych do sprzedaży na czarnym rynku. Zarzuty zostały już postawione przez prokuraturę, a obecnie podejrzanemu grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W jednym ze zdjęć widzimy scenę zatrzymania – policjant prowadzi podejrzanego. Na innym zas, możemy zobaczyć znalezione przy nim narkotyki oraz pieniądze.

Zdarzenie to miało miejsce w minioną środę. Policjanci z komendy w Bytomiu zatrzymali ówczesnego podejrzanego – 46-letniego mieszkańca tego właśnie miasta. Mężczyzna posiadał ogromną ilość narkotyków. Funkcjonariusze, którzy przeszukiwali jego mieszkanie w centrum miasta, natknęli się na metaamfetaminę i pieniądze przeznaczone na ewentualne pokrycie kosztów przyszłych kar.

Posiadanie narkotyków, nawet w najmniejszych ilościach, jest karalne. Zgodnie z artykułem 62 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, każda, nawet najmniejsza ilość substancji odurzających jest nielegalna i grozi za to do 3 lat pozbawienia wolności. W sytuacji, gdy podejrzany posiadał znaczną ilość narkotyków kara ta może wzrosnąć do 10 lat pozbawienia wolności. Dlatego też apelujemy do każdego, kto rozważa zakup takich substancji, jak również do tych, którzy już je posiadają, aby zastanowili się nad konsekwencjami prawnymi.