Festiwal "Szanty w Operze" ponownie ożywia polską scenę muzyczną

Podczas wspólnego muzycznego świętowania na scenie Opery Śląskiej w Bytomiu, publiczność miała szansę posłuchać koncertów czołowych wykonawców polskiej sceny szantowej. Żeglarskie melodie powróciły na główną scenę bytomskiego teatru operowego. Zespół „North Cape”, główni pomysłodawcy i organizatorzy festiwalu „Szanty w Operze”, wraz z Aqua Marina, Flash Creep oraz duetem Andrzej Korycki i Dominika Żukowska, zabrali widzów w emocjonalną podróż po muzycznych oceanach i morzach 5 maja.

Morskie tony muzyki ponownie zawitały do Bytomia, a echa ubiegłorocznego festiwalu ponownie rozbudzały Operę Śląską. Podczas niedzielnego koncertu występował zespół „North Cape”, współtwórcy, główni organizatorzy i pomysłodawcy festiwalu „Szanty w Operze”. Od prawie trzech dekad obecni są na scenach muzycznych Polski i Europy. Są zasłynięci ze swojej pasji do pieśni spirituals i gospel, pieśni dokerów, farmerów, górników, rybaków pereł i pasterzy. Ich repertuar to piękne, rytmiczne i melodyjne pieśni pracy, często wykonywane w egzotycznych językach.

Niedzielny koncert dla bytomskiej publiczności obejmował także występy Aqua Marina – kwintetu wokalnego złożonego z utalentowanych kobiet, które wielokrotnie udowodniły na krajowych i zagranicznych scenach, że śpiewanie szant nie jest domeną tylko mężczyzn. Wystąpili również Flash Creep oraz duet Andrzej Korycki i Dominika Żukowska, znanym na polskiej scenie szantowej.

Na zakończenie warto dodać, że festiwal „Szanty w Operze” organizowany jest co roku w Bytomiu, a lokalna publiczność zawsze tłumnie uczestniczy w tym wydarzeniu, bawiąc się przy żeglarskich melodiach piosenek i pieśni.