11 medalowych zwycięstw bytomskich mażoretek na Okręgowych Mistrzostwach Mażoretek

Bytomskie mażoretki z klubu UKS Charms Bytom po raz kolejny odniosły triumf podczas Mistrzostw Okręgu Mażoretek, które odbywały się w Raciborzu, zdobywając w sumie 11 medali. Warto przypomnieć, że były to ostatnie z czterech rozgrywek na szczeblu okręgowym, które dawały możliwość awansu do nadchodzących Mistrzostw Polski Mażoretek.

Podczas tych zawodów w Raciborzu, liczba prezentacji przekroczyła 500, przy czym liczba zawodników rywalizujących na tych mistrzostwach przewyższyła sumę uczestników z trzech innych okręgów, osiągając liczbę ponad 1450 osób. Klub UKS Charms zaprezentował widzom 24 unikalne choreografie.

Nasze bytomskie mażoretki zdobyły złoto w kategorii Flaga Formacja Junior oraz srebrne medale w kategoriach: Mix Formacja Kadet, Pompon Classic Formacja Kadet, Baton Classic Scena Formacja Junior, Baton Sport Duo-Trio Junior i Baton Sport Scena Minikadetki. Ponadto zdobyły brązowe medale w kategoriach: Mix Mini Formacja Senior, Flaga Duo-Trio Senior, Buława Solo Senior, Pompon Sport Solo Kadet i Pompon Classic Formacja Senior.

Warto podkreślić, że większość prezentacji klubu UKS Charms Bytom, w szczególności wszystkie duże formacje, zdobyły awans do Mistrzostw Polski w Mażoretkach. Należy przypomnieć, że w tym roku miastem gospodarzem tych mistrzostw będzie Bytom, a rywalizacja odbędzie się pomiędzy 23 a 26 maja.

Koszty związane z udziałem mażoretek UKS Charms Bytom w Mistrzostwach Okręgu w Raciborzu zostały częściowo pokryte ze środków budżetu Miasta Bytom.