SqArt Gallery prezentuje prace Anny Michalewicz, znanej artystki z Częstochowy

Ogromna pasja i talent częstochowskiej malarki Anny Michalewicz można podziwiać aż do 15 marca w Galerii SqArt, mieszczącej się przy ulicy Wrocławskiej 32/34. Ta specjalna ekspozycja jej prac przyciąga wielu miłośników sztuki, zainteresowanych współczesnym malarstwem.

Oficjalne otwarcie wystawy miało miejsce 15 lutego, w czwartek. Wernisaż zgromadził liczne grono wielbicieli sztuk pięknych, którzy mieli okazję osobiście zapoznać się z twórczością Anny Michalewicz.

Anna Michalewicz to absolwentka prestiżowych uczelni z zakresu sztuki – Akademii Sztuk Pięknych imienia Jana Matejki w Krakowie oraz Universidade do Porto w Portugalii. Dyplom uzyskała pod opieką profesora Leszka Misiaka, gdzie skupiała się na malarstwie, a następnie kontynuowała naukę w pracowni interdyscyplinarnej pod kierunkiem profesorów Grzegorza Sztwiertni i Zbigniewa Sałaja. W roku 2006 została uhonorowana stypendium udzielonym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Anna Michalewicz jest nie tylko utalentowaną malarką, ale również cenioną na arenie krajowej i międzynarodowej. Jej prace były wystawiane zarówno w Polsce, jak i za granicą, co potwierdza jej znaczenie i wpływ na scenę artystyczną.