Wsparcie finansowe z budżetu miasta dla najlepszych bytomskich sportowców

Bytom, znany ze swojego zaangażowania w rozwój sportu, postanowił wyróżnić i wspomóc swoich najzdolniejszych zawodników. Tegoroczną edycją programu stypendialnego, który jest już tradycyjną formą wsparcia dla bytomskich sportowców, objęto ponad setkę wybitnych zawodniczek i zawodników.

Program ten skierowany jest do osób trenujących na różnych szczeblach – począwszy od młodzików aż po seniorów. Warunkiem aplikowania o stypendium było przynależenie do klubu sportowego zarejestrowanego w Bytomiu lub zamieszkiwanie na terenie tego miasta.

Stypendia mają na celu ułatwić sportowcom pokrycie kosztów związanych z intensywnymi treningami, zakupem niezbędnego sprzętu sportowego czy też udziałem w prestiżowych zawodach. Łączna wartość przyznanych stypendiów wynosi 308 tysięcy złotych.

Wśród tegorocznych laureatów stypendiów sportowych znaleźli się: Michał Sowa – drużynowy mistrz świata karate fudokan reprezentujący MUKS Bytom, Maria Wysogląd – wicemistrzyni świata w tej samej dyscyplinie, Karol Pietruszka i Jakub Kozłowski – zdobywcy 2. i 3. miejsca w Pucharze Europy w taekwondo z klubu BSK Sonso. Wyróżnieni zostali również judocy z Czarnych Bytom: Paulina Dziopa i Dominik Majkowski, którzy zdobyli 1. i 3. miejsce w Pucharze Europy oraz Anna Popławska – srebrna medalistka Mistrzostw Europy w karate tradycyjnym.

Dodatkowe wsparcie finansowe otrzymali również hokeiści i hokeistki Polonii Bytom, łuczniczki z Czarnej Strzały, zawodnicy tenisa stołowego z Górnika Bytom oraz piłkarze wodni z WTS Polonii Bytom. Sumując, stypendia sportowe zostały przyznane dla 139 wyjątkowych sportowców.