Młody bytomianin zatrzymany z potężnym arsenałem narkotyków. Czeka go nawet 10 lat więzienia

Prokuratura postanowiła nałożyć dozór policyjny na 23-letniego obywatela Bytomia, który wpadł w ręce prawa, posiadając przy sobie niebagatelne ilości substancji odurzających. Młodzieniec został schwycony przez funkcjonariuszy działających w ramach sekcji kryminalnej miejscowej komendy. Po przeszukaniu miejsca zamieszkania mężczyzny, policjantom udało się konfiskować ponad 2500 pakietów zawierających amfetaminę, metaamfetaminę i marihuanę. Za swoje czyny, młody mieszkaniec Bytomia może spędzić w areszcie nawet do 10 lat.

Fotografia przedstawia różnorodność zabezpieczonych narkotyków. Eksperci od zjawisk kryminalnych operujący pod egidą bytomskiej komendy zdołali ująć jednego z mieszkańców miasta, którego mieszkanie było jak sklep z szerokim asortymentem nielegalnych substancji. 23-letni mężczyzna ukrywał zakazane produkty w swoim domu, który znajduje się w dzielnicy Szombierki. W trakcie dokładnej inspekcji tej nieruchomości, funkcjonariusze odkryli ukrytą metaamfetaminę, amfetaminę oraz marihuanę. Zgromadzone przez detektywów dowody świadczyły o tym, że z tych narkotyków możliwe było stworzenie przeszło 2,5 tysiąca dilerskich paczek.

Po zatrzymaniu mężczyzna został przewieziony do Prokuratury Rejonowej w Bytomiu, gdzie postawiono mu zarzut posiadania dużej ilości substancji zakazanych. Prokurator zadecydował o nałożeniu na niego dozoru policyjnego. Za swoje nielegalne działania, podejrzany może otrzymać karę do 10 lat pozbawienia wolności.