EXPOGołębie – Targi Gołębi Pocztowych w Katowicach zyskały ogromną popularność. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z ostatniego dnia imprezy.

Po trzech dniach pełnych emocji, w niedzielę w Katowicach dobiegły końca Targi Gołębi Pocztowych EXPOGołębie. Wydarzenie to przyciągnęło nie tylko wielu wystawców, ale także multum zwiedzających. Największą atrakcją były oczywiście te piękne i szybkie ptaki, które były głównym punktem programu. Przedstawiamy fotorelację z trzeciego i zarazem ostatniego dnia targów.

Międzynarodowe Targi Gołębi Pocztowych EXPOGołębie odbywały się od piątku do niedzieli w Katowickim Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Wydarzenie to zgromadziło wielu hodowców, nie tylko z Polski, ale również z innych części świata. Tylko w pierwszym dniu targów sprzedano ponad 2,5 tysiąca biletów. Frekwencja w sobotę i niedzielę była jeszcze większa. Kolejka osób chętnych do wejścia utrzymywała się prawie przez cały dzień, a wewnątrz hali wystawowej panował tłok. Targi zakończyły się w niedzielę o godzinie 14.

Gołębie pocztowe były głównym punktem zainteresowania tysięcy hodowców. Zgromadzono tu na wystawie tysiące tych ptaków w klatkach. Hodowcy mieli okazję podziwiać te piękne stworzenia, ale także miało miejsce handel i wymiana gołębiami. Największe zainteresowanie budziły najszybsze i najpiękniejsze okazy gołębi pocztowych czołowych hodowców z Polski i Europy. W Katowicach wybrano również reprezentację Polski na 38. Olimpiadę Gołębi Pocztowych, która odbędzie się pod koniec stycznia br. w Maastricht w Holandii. Polskie gołębie są uważane za główne faworytki do zdobycia medali.

Oferta targów obejmowała również szeroki asortyment akcesoriów i urządzeń niezbędnych do codziennej hodowli gołębi, takich jak gołębniki, sprzęt specjalistyczny, środki czystości, systemy transportu i przewozu gołębi, a także odżywki, leki, mieszanki karm i środki czystości. Targi to także doskonała okazja do spotkań towarzyskich wśród hobbystów i pasjonatów hodowli gołębi, wymiany doświadczeń i długich dyskusji.