W Bytomiu będzie można wypożyczyć hulajnogi elektryczne Bolt

To już pewne: po Śródmieściu i niektórych dzielnicach Bytomia można jeździć elektrycznymi hulajnogami Bolt! Jakie są zasady wypożyczania tych pojazdów oraz cena?

Zasady korzystania

Aby skorzystać z elektrycznych hulajnóg w Bytomiu, trzeba zainstalować aplikację Bolt. Następnie, aby odblokować pojazd, wystarczy zeskanować kod QR znajdujący się na kierownicy urządzenia. Przed pierwszym przejazdem trzeba zapoznać się z instrukcją oraz wskazówkami dotyczącymi jazdy, a także parkowania hulajnogi. Chociaż odblokowanie pojazdu jest bezpłatne, to za każdą minutę jazdy użytkownik zapłaci 50 groszy.

Gdzie można przemieszczać się hulajnogami Bolt?

Elektrycznymi hulajnogami można bezpiecznie (oraz ekologicznie!) przemieszczać się po Śródmieściu, Rozbarku, Szombierkach oraz Łagiewnikach. W mieście uruchomiono 18 punktów, w których mieszkańcy oraz wszyscy odwiedzający Bytom będą mogli wypożyczyć te pojazdy na minuty. Uruchomienie wypożyczalni nie wiązało się z dużymi kosztami po stronie miasta, usprawni natomiast przemieszczanie się po nim i będzie stanowiło świetną alternatywę dla samochodów.

Ograniczenie prędkości

Hulajnogi Bolt są stabilne i lekkie oraz wyposażone w oświetlenie umożliwiające bezpieczną jazdę również gdy zaczyna zmierzchać. Są też zrównoważone pod względem emisji CO2. Pomimo że mogą one osiągać maksymalną prędkość 25 km/h, to w ścisłym centrum miasta obowiązuje ograniczenie do 18 km/h. Jakich rejonów ono więc dotyczy? Tych zdominowanych przez ruch pieszy, czyli Rynku, Dworcowej, Gliwickiej, Jainty i placu Sikorskiego.

Parkowanie

W ścisłym centrum Bytomia hulajnogi można parkować tylko w oznaczonych miejscach na Dworcowej, Gliwickiej, Jainty, Krakowskiej (od Rynku do Korfantego), Moniuszki (od Powstańców Warszawskich do Jagiellońskiej), przy Rynku i placu Kościuszki. Natomiast jeśli chodzi o Śródmieście, Łagiewniki oraz Szombierki, to użytkownicy będą mogli parkować hulajnogi wzdłuż budynków i na przykład przy stojakach rowerowych.

One thought on “W Bytomiu będzie można wypożyczyć hulajnogi elektryczne Bolt

  1. No i elegancko! Ja wolę mieć swoją prywatną i nią pomykać po mieście ale dobrze że w razie czego można wypożyczyć 😉

Comments are closed.