Powrót bezpośredniego połączenia kolejowego z Gliwic do Bytomia

Osoby korzystające z transportu publicznego ponownie będą mogły podróżować z Gliwic do Bytomia oraz z Bytomia do Gliwic transportem kolejowym. Już od 12 grudnia wraca połączenie kolejowe pomiędzy tymi miastami. Co ciekawe, podróż będzie trwać jedynie 21 minut, a w nocy czas skróci się nawet do 18 minut.

Szybka podróż koleją na trasie Gliwice – Bytom

Wielu podróżnych regularnie korzystało z pociągów na linii Gliwice – Bytom. W ostatnim czasie linia kolejowa pomiędzy tymi miastami była jednak nieaktywna. Na szczęście już od 12 grudnia połączenie wraca i będzie ponownie dostępne dla zainteresowanych.

Wszystkich powinien również ucieszyć krótki czas podróżny. Podróżujący będą mogli przedostać się z jednego miasta do drugiego już w czasie 21 minut, a nocą nawet w ciągu 18 minut. Jest to dosyć szybki czas podróży, ponieważ przykładowo autobus linii 850 z placu Piastów w Gliwicach na dotarcie do przystanku Dworzec Bytom potrzebuje aż 50 minut.

Warto dodać, że na trasie pomiędzy Gliwicami a Bytomiem będzie podróżować aż 15 par pociągów. Dzięki temu podróżni będą mogli korzystać z pociągów, które będą kursowały co godzinę w godzinach największego ruchu oraz co dwie godziny w godzinach o zmniejszonym ruchu. Już niedługo zostanie opublikowany oficjalny rozkład jazdy.