Nowości okienne i drzwiowe

Okna aluminiowe, drewniane, moskitiery i inne systemy okienne to część naszego domu. To miejsce pogranicza – pomiędzy światem obcym a oswojonym. To miejsce, które z jednej strony powinno być wstępem do bezpieczeństwa, powinno sygnalizować ciepło domowego ogniska, a z drugiej strony ma inspirować, nastrajać, rozmarzać.

Estetycznie i nowoczesne systemy przesuwne

Firma Fintecnic, mająca duże doświadczenie w branży stawia przede wszystkim na technologie i dobry montaż okien i drzwi. Moreview to wielkogabarytowe konstrukcje przesuwne dające możliwość tworzenia nowoczesnych drzwi o maksymalnej wysokości do 4 metrów i ciężarze skrzydła do 1200 kg. Taka konstrukcja wyróżnia się wyjątkową estetyką. Estetykę tę tworzy na przykład zaledwie 27 mm szerokość słupka w zetknięciu skrzydeł. System Moreview daje nieograniczone możliwości konstrukcyjne. Statyczny słupek pozwala na tworzenie ciągu przeszkleń pod dowolnym kątem przy zastosowaniu cało-szklanego narożnika. Niejedna osoba marzy o tym, aby pracować lub mieszkać w tak estetycznym, modernistycznym otoczeniu, które nastraja i dodaje energii. Kolejny ciekawy system zapewniający wyjątkowe systemy przesuwne to DP 180. System ten opiera się na profilach aluminiowych z przekładkami termicznymi. Wyposażając swój dom w taki system zmniejszamy tym samym koszty energii i w efekcie koszty eksploatacji domu.

Okna aluminiowe

Przykładem innego systemu jest system aluminiowy. Czyli na przykład okna aluminiowe. Cechują się one dużą odpornością. Są odporne na trudne warunki atmosferyczne, jak na przykład wiatr czy burze. Mają niewielką wagę, sztywne profile. Są znakomitą bazą do montażu szyb antywłamaniowych. Łatwo jest je utrzymać i eksploatować. Można je oczyścić już nawet zwykłą wodą z płynem do naczyń. Są dobrą bazą do tworzenia efektownych przeszkleń narożnych o wysokości nawet 3 metrów. Mają też potencjał tworzenia różnych kształtów – kwadratowych, okrągłych, prostokątnych, a nawet łukowych. Można je wykorzystywać jako okna aluminiowe przesuwne do ogrodu, na taras, do oranżerii, w nowoczesnym budownictwie w hotelach i biurowcach.

Okna drewniane

Okna drewniane mają korzystniejszą cenę w porównaniu do systemów aluminiowych. System drewniany przez wielu jest ceniony za klasyczną elegancję połączoną z nowoczesną funkcjonalnością. Okna drewniane przede wszystkim dobrze nam się kojarzą – z góralskim, klimatycznym domkiem na zboczach cywilizacji. System drewniany sprawdza się także w kontekście współczesnego nurtu ekologicznego i powrotu do natury. Poza tym drewno ma dobrą izolację akustyczną, termiczną i jest wytrzymałe. Najczęściej można spotkać drzwi sosnowe, mahoniowe i dębowe. Ciekawy jest też ten synkretyzm – okna w stylu XIX wieku łączone z technologią XXI wieku.

Moskitiery

Moskitiery, podobnie jak żaluzje i rolety, mają za zadanie dodatkowo chronić okno. Żaluzje mają zadanie wprowadzać intymny klimat do pokoju i ozdabiać okno. Z kolei moskitiery to siatkowe zasłony zakładane na okno lub drzwi, chroniące przed owadami, głównie muchami i komarami. Co ciekawe, niektórzy zakładają też moskitiery na łóżko. Ten rodzaj zabezpieczeń stosowała już w prehistorycznym Egipcie królowa Kleopatra, śpiąc pod moskitierą. Firma Fintecnic oferuje moskitiery ramkowe, drzwiowe, rolowane, przesuwne i MRS.