Likwidacja peronów stacji Bytom Bobrek

Linie kolejowe zlokalizowane pomiędzy Gliwicami, a Bytomiem są oddane do remontu.

Trwające renowacje doprowadziły do renowacji stacji Bytom Bobrek. Przedsięwzięcie inwestycyjno- remontowe trwa od 2019 roku. Projekt jest bardzo kosztowny. Przed firmą POPR S.A. odpowiedzialna za plany budowlane jak i całą inwestycję ma pełne ręce roboty. Do remontu przeznaczono ponad 40 kilometrów torowisk.

Głównym celem i przeznaczeniem powyższej inwestycji jest zwiększenie możliwości transportu poszczególnych towarów drogą kolejową. Dzięki inwestycji pociągi będą mogły także zwiększyć swoją prędkość, która może osiągać ponad 100 km/ h.

Niestety pewien fragment torów na trasie do miejscowości Gliwice został zamknięty. To znacznie utrudnia życie pasażerom, którzy wcześniej korzystali z powyższej trasy, np. jeżdżąc do pracy. W związku z zaistniałą sytuacją Polskie Linie Kolejowe zdecydowały się zamknąć perony Zabrze Biskupice i Bytom Bobrek. Linie odpowiadają, że przystanki kolejowe zostały zamknięte z racji złego stanu technicznego, wymagającego konkretnej renowacji. Położenie przystanków pozostawia również wiele do życzenia, ponieważ położone są z dala od osiedli mieszkaniowych. Mimo wszystko zmiany w tej kwestii są na pewno niekorzystne dla osób, które nie posiadają samochodu, chodzi o przemieszczanie się. Tym bardziej, że zbliżamy się do sezonu zimowego.

Kolejarze pocieszają jednak wszystkich zainteresowanych mówiąc, że pociągi wkrótce wrócą na wyznaczone trasy. Niestety na chwilę obecną Polskie Linie Kolejowe nie są w stanie konkretnie określić daty dzięki której powstaną nowe stacje kolejowe.