Koleje Śląskie prezentują wyjątkową ofertę na nadchodzący weekend Bożego Ciała

Wraz z nadejściem weekendu Bożego Ciała, mieszkańcy Śląska i Zagłębia z niecierpliwością oczekują na możliwość wypoczynku od codzienności. Wielu z nich planuje krótkie wakacje, a Koleje Śląskie przygotowały specjalną propozycję, która może zachęcić do wyboru pociągu jako środka transportu. Oferta ta skierowana jest do osób, które uwielbiają podróżować w grupie.

Koleje Śląskie przygotowały specjalną ofertę „W grupie raźniej” na długi weekend od 29 maja do 2 czerwca. W ramach tej oferty, jedna osoba za 100 złotych może zakupić bilet ważny przez 24 godziny i zabrać ze sobą trzy dodatkowe osoby na wspólną podróż. Oferta ta dotyczy wszystkich tras obsługiwanych przez przewoźnika, z wyjątkiem odcinka Chałupki – Bohumin. „Zachęcamy do zakupu biletów w przedsprzedaży” – mówi Bartłomiej Wnuk, rzecznik prasowy Kolei Śląskich.

Na ten weekend Koleje Śląskie zaplanowały również dodatkowe połączenia do Wisły. Pierwsza para pociągów będzie kursować na trasie Katowice – Wisła oraz z Rybnika do tego beskidzkiego kurortu.

Kolejna atrakcja to Velo Cug – pociąg oferujący 36 miejsc na rowery. Ten specjalny pociąg, choć stworzony z myślą o weekendowym połączeniu Katowice – Wisła Głębce, będzie dostępny także na trasach z Katowic do Raciborza, Zwardonia i Tychów oraz na linii Chałupki – Racibórz w określonych godzinach. Szczegółowy rozkład połączeń Velo Cug jest dostępny na stronie internetowej Kolei Śląskich.

Zauważalny jest wzrost popularności kolejowego transportu wśród turystów. Podczas ostatniego długiego majowego weekendu najwięcej pasażerów wybrało trasy: Częstochowa – Gliwice, Katowice – Zwardoń oraz Katowice – Wisła. W ciągu pięciu dni od 1 do 5 maja br., te trasy wybrało odpowiednio ponad 30 tys., prawie 28 tys. oraz ponad 14 tys. osób.