Bilety na pociąg na trasie Bytom-Gliwice będą tańsze niż bilety autobusowe

Pociągi z Bytomia do Gliwic ponownie będą podróżować. Co ciekawe, cena biletów w pociągach pasażerskich będzie zaskakująco niska. Przede wszystkim będzie znacznie niższa niż cena biletów autobusowych. A to na pewno zadowoli wszystkie osoby, które regularnie podróżują pomiędzy tymi miejscowościami.

Tańsze bilety, ale nie tylko

Osoby podróżujące na trasie Bytom-Gliwice już od 12 grudnia będą mogły wybrać się w podróż pociągiem. Właśnie w niedzielę zostanie wdrożony nowy rozkład jazdy na kolei. Tego dnia ruszy również połączenie kolejowe pomiędzy Bytomiem a Gliwicami. W ostatnim czasie pociągi nie kursowały tą trasą. Wszystko z powodu modernizacji linii. Teraz do rozkładu kolei wrócą linie 132 oraz 147.

Za sprawą przeprowadzonej niedawno modernizacji linii kolejowej, pociągi na wspomnianej trasie będą mogły poruszać się znacznie szybciej. Mówi się, że pociągi będą mogły osiągać prędkość aż 100 km/h. W ten sposób podróż z Bytomia do Gliwic pociągiem będzie trwać jedynie 19 minut. Pasażerowie zyskają więc zarówno szybki środek transportu, jak i znacznie tańsze bilety niż w przypadku biletów autobusowych. Warto dodać, że cena jednorazowego biletu na pociąg Bytom-Gliwice będzie wynosić jedynie 5 zł. Z kolei bilet na cały miesiąc będzie kosztować 130 zł. Dodajmy, że również Koleje Mazowieckie podnoszą ceny biletów.