Zmiany w programie 500 plus

Wielu Polaków jest zdania, że świadczenie pieniężne 500 plus powinno być skierowane do osób w których przynajmniej jeden z rodziców pracuje.

Obecnie 500 plus może pobierać każdy, kto posiada dziecko. To rozwiązanie nie jest najlepsze, ponieważ w wielu przypadkach rodzice wolą nie pracować i korzystać z rodzinnego programu socjalnego. To bardzo osłabia polską gospodarkę.

Przypomnijmy, ze program 500 plus jest z nami już 4 lata został wprowadzony przez działaczy partii Prawa i Sprawiedliwości. Ciężko powiedzieć czy spotkał się z pozytywnym odbiorem, ponieważ ilu ludzi, tyle opinii. Jest wiele rodzin bezdzietnych, które pracują i odprowadzają w związku z tym podatki, a jak się okazuje ich podatki często trafiają w niepowołane ręce w sytuacjach, gdy innym obywatelom niekoniecznie chce się pracować. W 2015 roku program został lekko zmodyfikowany i od tego czasu jest przyznawany na każde kolejne dziecko.

Być może zmiany zostaną wcielone w życie i zamian świadczeń pieniężnych zostają przyznawane bony np. żywnościowe, lub na wyposażenie wyprawki szkolnej.