Zmiana w organizacji ruchu na ul. Zabrzańskiej – kierowcy, zachowajcie ostrożność!

Pragniemy poinformować o istotnej zmianie w organizacji ruchu drogowego na wiadukcie przy ulicy Zabrzańskiej na terenie Bobrka. Wprowadzona zostanie ona z dniem 10 maja i ma na celu poprawę bezpieczeństwa oraz płynności ruchu. Zastosowane zostanie jednostronne zawężenie jezdni – po stronie północnej wiaduktu, a sam ruch będzie odbywać się wahadłowo, za pomocą jednego pasa umieszczonego po stronie południowej.

Nadal nie zostanie otwarte możliwość wyjazdu z ulicy Czajkowskiego w kierunku ul. Zabrzańskiej. Apelujemy do kierowców jadących w kierunku Szombierek od strony Karbia o korzystanie z objazdu prowadzącego przez ulicę Konstytucji, aż do skrzyżowania z ulicą Zabrzańską. Utrzymane zostaną również wcześniej wprowadzone zmiany dotyczące rejonu ulicy Ustronie.

Kierowcy muszą pamiętać, że nadal nie mogą wjeżdżać ani wyjeżdżać z tej ulicy w pobliżu wiaduktu. Natomiast ci, którzy poruszają się od strony ulicy Ustronie do ul. Zabrzańskiej, mają możliwość skorzystania z drogi łączącej te dwie ulice albo jazdy w stronę ul. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, aby dostać się do ul. Zabrzańskiej.