Zmiana trenera w piłkarskiej drużynie Polonii Bytom tuż przed rozpoczęciem przygotowań

Już niedługo zaczyna się piłkarska runda wiosenna rozgrywek ligowych. Polonia Bytom swoje przygotowania do nadchodzącej rundy wiosennej rozpoczęła w poniedziałek, dnia 9 stycznia. Ogromnym zaskoczeniem dla kibiców i nie tylko okazała się informacja o zmianie na stanowisku trenera drużyny. Ryszard Wieczorek oficjalnie nie jest już trenerem III-ligowej Polonii Bytom.

Polonia Bytom z nowym trenerem

Przypomnijmy, że Ryszard Wieczorek objął zespół przed rozpoczęciem obecnego sezonu 2022/2023. Na tym stanowisku zastąpił on wtedy Kamila Rakoczego. Pod wodzą Wieczorka drużyna z Bytomia spisywała się całkiem nieźle. Klub miał bilans 12 meczów wygranych, 1 remisu i 4 porażek. Dzięki takiemu bilansowi, klub zakończył rundę jesienną na pozycji numer dwa w tabeli trzeciej grupy III ligi. Do liderującego Rakowa II Częstochowa klub traci cztery oczka.

Zadanie dotyczące dogonienia i wyprzedzenia częstochowskiej drużyny będzie spoczywać na barkach nowego trenera, którym został Adam Burak. To dotychczasowy asystent Ryszarda Wieczorka. Młody trener miał okazję prowadzić zespół z Bytomia już jako pierwszy trener, ponieważ w ostatnich spotkaniach był on zastępcą Wieczorka, gdy zmagał się on z problemami zdrowotnymi.