Zmagania młodych wędkarzy na zawodach zorganizowanych przez Polski Związek Wędkarski w Bytomiu

Świętując Dzień Dziecka, Polski Związek Wędkarski z oddziału w Bytomiu zdecydował się na aranżację turnieju wędkarskiego. Staw „Łan”, położony na ulicy Cegielnianej, 2 czerwca przyciągnął do siebie 35 entuzjastów wędkowania. Podczas trzech godzin aktywności, udało im się zdobyć łącznie 25,5 kilograma ryb. Po emocjonujących zmaganiach, wszystkie złowione okazy zostały z powrotem uwolnione do stawu.

Zmagania przyciągnęły 35 młodych pasjonatów wędkowania, w tym 8 dziewczyn oraz 27 chłopców. Uczestniczący mieli od 6 do 16 lat, gdzie najmłodsza wśród nich była Milena Żukowska, która za ten tytuł otrzymała specjalny puchar. Pierwsze miejsce zdobył Damian Laksa, tuż za nim uplasował się Kacper Kalus, a trzecią pozycję wywalczył Szymon Kmiecik. Wszyscy laureaci są uczniami Młodzieżowej Szkoły Wędkarskiej Koła PZW nr 3 Bytom. Podczas turnieju, wszystkim zawodnikom udało się złowić łączną masę 25,5 kilograma ryb. Największym okazem mogła pochwalić się Aleksandra Papiorek, która złowiła leszcza o wadze 580 gramów. Przewodniczący Rady Miejskiej Bytomia, Michał Staniszewski, miał zaszczyt wręczyć puchary zwycięzcom.

Mimo niekorzystnych warunków atmosferycznych, uczestnicy zawodów nie stracili humoru dzięki przygotowanym słodkościom oraz wartościowym nagrodom dla każdego zawodnika. Zawody te są organizowane od wielu lat i co roku cieszą się coraz większym zainteresowaniem ze strony młodych wędkarzy.