Zderzenie dwóch samochodów na DK45 spowodowało blokadę drogi

Dzisiejszego dnia, 14 lutego, na drodze krajowej numer 45 miało miejsce czołowe zderzenie dwóch samochodów. Aktualnie na miejscu zdarzenia działania prowadzi policja i droga jest wciąż niedostępna dla innych użytkowników.

Wypadek miał miejsce około godziny 9:30 rano na jednym z kluczowych odcinków trasy między Zawadą a Jełową. Na chwilę obecną informacje dotyczące tej kolizji są ograniczone, ale wiadomo, że wyniknęła ona z czołowego zderzenia dwóch pojazdów, co skutkowało całkowitą blokadą drogi.

Tuż po zdarzeniu na miejscu pojawili się ratownicy medyczni, w tym Lotnicze Pogotowie Ratunkowe (LPR), które dostarczyło konieczną pomoc medyczną poszkodowanym. Obaj kierowcy zostali przetransportowani do szpitala na dalsze leczenie. Na razie nie ma jednak informacji na temat stanu ich zdrowia. Ponadto, w wyniku incydentu, została również ranna trzecia osoba udzielająca pomocy poszkodowanym kierowcom.

Na miejscu działa obecnie policja, próbując ustalić okoliczności zdarzenia. Oprócz nich na miejscu zdarzenia jest również pięć jednostek straży pożarnej. W wyniku tych działań droga krajowa numer 45 jest wciąż zablokowana. Służby policyjne proszą o wyrozumiałość i cierpliwość ze strony innych kierowców, którzy mieli zamiar korzystać z tej trasy.

Aktualizacja o godzinie 12:00: Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia ustalili, że kierowca volkswagena, poruszający się od strony Zawady, niespodziewanie zmienił pas ruchu. Ten niespodziewany manewr spowodował czołowe zderzenie z nadjeżdżającym pojazdem marki Skoda. Drogę udało się już odblokować.