Zderzenie autobusu z autem osobowym w Bytomiu

Dnia 5 lipca doszło do zdarzenia drogowego na jednej z ulic w Bytomiu, w którym brali udział autobus oraz samochód osobowy. Do zderzenia doszło nieopodal osiedla Arki Bożej. Z powodu tej sytuacji doszło do zablokowania torów tramwajowych. W zderzeniu ranne zostały cztery osoby.

Wypadek autobusu z samochodem osobowym

W nieprzyjemnym zdarzeniu drogowym uczestniczył autobus komunikacji ZTM linii nr 830, a także auto osobowe. Cała sytuacja rozgrywała się wczesnym rankiem. Funkcjonariusze oraz pozostałe służby państwowe otrzymały zgłoszenie o wypadku na ulicy Chorzowskiej tuż po godzinie 7:00.

Cała sytuacja zakończyła się na tyle pechowo, że w tym wszystkim ucierpiały również tramwaje. To wszystko z powodu uderzenia autobusu w linie tramwajowe. Z tego powodu uszkodzeniu uległ słup trakcji tramwajowej.

Przyczyny wypadku autobusu z autem

Wstępnie ustalenia policji pozwalają nam sądzić, że do zdarzenia doprowadził 78-letni kierowca Hyundaia. To właśnie kierowca osobówki podczas zmiany pasa ruchu niestety uderzył w lewy przedni narożnik autobusu. Ten z kolei z powodu uderzenia osobówki sam również uderzył w stojącą tuż obok trakcję tramwajową. W wypadku ucierpiał 23-letni kierowca autobusu, a także trzech pasażerów z samochodu osobowego. Cała czwórka została przewieziona do szpitala. Na szczęście obeszło się bez większych uszczerbków na zdrowiu. Dwójka z pasażerów osobówki została po wstępnych badaniach w szpitalu zwolniona do domu.

Z powodu dzisiejszego zajścia ulica Chorzowska w kierunku centrum Bytomia była przez pewien czas nieprzejezdna dla samochodów osobowych.