Zawodnicy waterpolo z Bytomia z szansami na zdobycie Mistrzostwa Polski

Zawodnicy występujący w drużynie WTS Polonia Bytom mają ogromne szanse na zdobycie złotego medalu Mistrzostw Polski. Wszystko za sprawą ostatniego meczu zamykającego pierwszą rundę Mistrzostw Polski Seniorów w sezonie 2021/2022. Zawodnikom z Bytomia udało się pokonać drużynę KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, a spotkanie ostatecznie zakończyło się wynikiem 14:8.

WTS Polonia Bytom w grupie mistrzowskiej

Dzięki bardzo dobrej pierwszej rundzie w wykonaniu bytomskich zawodników waterpolo, lokalna drużyna WTS Polonia Bytom awansowała do grupy mistrzowskiej całego sezonu 2021/2022. W grupie mistrzowskiej znajdują się łącznie cztery drużyny, co oznacza, że Bytomianie mają ogromne szanse na zwycięstwo, a jeszcze większe na zdobycie medalu Mistrzostw Polski 2021/2022. Na pewno awans do grupy mistrzowskiej jest już sporym osiągnięciem dla bytomskiej drużyny, a zawodnicy lokalnego zespołu zasługują na pochwały i wyróżnienie. Jednak dobry runda zasadnicza napawają optymizmem i wszyscy liczą na sukces w grupie mistrzowskiej.

Do grupy mistrzowskiej oprócz zawodników z Bytomia, awansowały również takie drużyny jak AZS Uniwersytet Warszawski, ŁSTW OCMER Politechnika Łódzka oraz BOX Logistics Waterpolo Poznań. Pierwszym rywalem Bytomian będą zawodnicy z drużyny ŁSTW OCMER Politechnika Łódzka.