Zawaliła się część parterowej kamienicy w dzielnicy Bobrek

Niebezpieczna sytuacja w dzielnicy Bobrek miała miejsce środę wieczorem. Zawaliła się tam część parterowej kamienicy. Miejsce, w którym zawaliła się kamienica od razu zostało sprawdzone pod kątem obecności osób pod gruzami. Do akcji zaangażowano dwa psy ratownicze, które dokładnie sprawdziły teren. Na szczęście pod gruzami nikogo nie było.

Trwa rozbiórka zawalonej kamienicy

Do zawalenia się parterowej części kamienicy w dzielnicy Bobrek doszło w środę, mniej więcej o godzinie 21:11. Dokładnie to zawaliła się przybudówka. Wyspecjalizowane psy ratownicze sprawdziły teren, gdzie zawaliła się parterowa kamienica. Na szczęście pod gruzami nikogo nie odnaleziono, dzięki czemu można było przejść do rozbiórki zawalonego obiektu.

Na miejscu pracowało 13 zastępów straży pożarnej. Sprawdzali i porządkowali oni gruzowisko. Przede wszystkim ich prace polegały jednak na sprawdzeniu, czy aby na pewno w środku nikogo nie ma. Z tego względu do akcji zaangażowano również psy ratownicze oraz Specjalistyczną Grupę Poszukiwawczo-Ratowniczą pochodzącą z Jastrzębia-Zdroju.

Po zakończeniu akcji w nocy, na miejscu pozostali strażacy, aby zabezpieczyć gruzowisko. Już w czwartek rozpoczęto prace, aby rozebrać obiekt. Warto dodać, że według wstępnych informacji był to pustostan. Obecnie biegli sprawdzają i wyjaśniają dokładne okoliczności, które doprowadziły do zawalenia się kamienicy w dzielnicy Bobrek.