Zasoby porządkowania grobów dostępne na cmentarzu w Bytomiu

Utrzymanie grobów bliskich w nienagannym stanie bywa kwestią skomplikowaną. W Bytomiu, Miejski Zarząd Dróg i Mostów podjął inicjatywę, aby ułatwić to zadanie odwiedzającym miejską nekropolię.

Wszystkie osoby, które dbają o groby swoich najbliższych na komunalnym cmentarzu przy ul. Kwiatowej w Bytomiu, nie muszą już przynosić ze sobą wiader czy konewek. Zarząd zdecydował się na postawienie u wejścia do cmentarza stanowiska wyposażonego we wszystkie niezbędne narzędzia do utrzymania porządku na grobach.

Tak więc, ludzie odwiedzający ten cmentarz mogą teraz bez żadnych opłat korzystać z wiader, konewek, grabi, mioteł czy zmiotek. Istnieje jednak jedno zasady, której należy przestrzegać – po skończonych czynnościach należy zawsze uprzątnąć po sobie i odłożyć narzędzia tam, skąd zostały wzięte. Co więcej, jak zaznacza zarząd miasta, na cmentarzu przy ulicy Kwiatowej znajduje się też specjalne miejsce, gdzie można zostawić znicze do ponownego wykorzystania.

– Zdecydowaliśmy się na ponowne ustawienie stanowiska z narzędziami tuż przed dniem Wszystkich Świętych. To czas, kiedy szczególnie dbamy o groby naszych bliskich – mówi Justyna Stolka, pracownik Działu Inwestycji w Miejskim Zarządzie Dróg i Mostów.