Zasłużona nagroda dla Anny Kornas, działaczki na rzecz zwierząt, podczas uroczystości Bytomianki Jesieni

Anna Kornas, zaangażowana w pomoc bezdomnym i cierpiącym zwierzętom bytomianka, otrzymała prestiżową nagrodę „Bytomianka Jesieni”. Uroczystość wręczenia statuetki odbyła się w malowniczych wnętrzach Pałacu Miechowice. Anna jest nie tylko kierowniczką miejscowego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt, ale również prezeską Stowarzyszenia Pomocy Porzuconym i Dręczonym Zwierzętom.

W trakcie wydarzenia, które miało miejsce wczoraj, zaproszeni goście mogli liczyć na wiele atrakcji. Organizatorzy przygotowali m.in. pokaz umiejętności czworonożnych podopiecznych schroniska, którzy reagowali na komendy. Poza tym, uczestnicy mieli okazję zapoznać się z procedurą adopcji zwierząt z bytomskiego schroniska.

Część artystyczna uroczystości przyciągała uwagę wysokiej klasy występami. Na scenie pojawiał się Grzegorz Matuszka, laureat wielu prestiżowych nagród na festiwalach gry na harmonijce ustnej. Występując na estradach między innymi w Estonii i Anglii, zdobył uznanie publiczności. W Bytomiu zaprezentował swoje interpretacje najbardziej znanych utworów muzyki klasycznej oraz rozrywkowej.

Na uroczystości nie zabrakło również gestu solidarności z laureatką. Anna Kornas poprosiła gości, by zamiast kwiatów przywieźli karmę dla zwierząt. Zebrane podczas wydarzenia produkty trafią do bytomskiego schroniska, które prowadzi.