Zaproszenie na uroczystość hołdu dla ofiar Zbrodni Katyńskiej przy Grobie Policjanta Polskiego

4 kwietnia, dokładnie o godzinie 19.45 rozpoczęła się uroczysta odprawa wart przed Grobem Policjanta Polskiego jako część obchodów upamiętniających ofiary Zbrodni Katyńskiej. Organizatorzy – Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach oraz Zarząd Ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Rodzina Policyjna 1939 r.” z Katowic – serdecznie zapraszali do udziału w tej uroczystości. Była to bowiem wyjątkowa okazja, by złożyć hołd policjantom i funkcjonariuszom służb mundurowych, żołnierzom i oficerom Wojska Polskiego, którzy padli ofiarami Zbrodni Katyńskiej.

Pierwszy raz w historii wydarzenie odbyło się po zmierzchu. Miejsce uroczystości to Grób Policjanta Polskiego – Miejsce Pamięci Narodowej, zlokalizowane na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach przy ulicy Lompy 19 (wejście od strony Alei Górnośląskiej).

Uroczystość ta będzie miała niepowtarzalny charakter dzięki pochodniom, które rozświetlą ten wieczór. Nastrój uczestników podkreśli muzyka grana przez policyjną orkiestrę. Zapraszamy zatem przedstawicieli mediów – reporterów i fotoreporterów – do udziału i dokumentowania tego wyjątkowego wydarzenia.