Zakres prac na Chorzowskiej: rozebranie i odbudowa wiaduktu kolejowego

Prowadzone prace związane z demontażem przęseł wiaduktu kolejowego nad ulicą Chorzowską w Bytomiu przebiegały bez przeszkód. Ze względu na konieczność zapewnienia bezpieczeństwa, Droga Krajowa 79 była czasowo zamknięta dla ruchu.

W miniony weekend zrealizowano operację demontażu przęseł wiaduktu na ulicy Chorzowskiej. Celem tej akcji było przygotowanie podłoża do modernizacji linii kolejowej numer 131, rozciągającej się od Chorzowa do Nakła Śląskiego, która przechodzi przez teren naszego miasta.

Proces usunięcia przęseł stanowił duże wyzwanie, wymagając użycia dużej siły roboczej i specjalistycznego sprzętu – potężnego dźwigu, który został sprowadzony do Bytomia specjalnie na tę okazję. Ze względu na konieczność manipulacji ciężkimi strukturami, droga musiała być zamknięta zarówno dla ruchu kołowego, jak i pieszych.

Ograniczenia w ruchu zostały wprowadzone już w piątek wieczorem. Sam proces demontażu przęseł miał miejsce w sobotę, a już w niedzielę cały teren został posprzątany, a ruch drogowy wznowiony. Jednak kierowcy powinni spodziewać się pewnych utrudnień, gdyż prace nad przebudową wiaduktu wkraczają teraz w nową fazę. W tym momencie roboty budowlane będą prowadzone w pobliżu pasa ruchu w kierunku Chorzowa, co oznacza, że ruch pojazdów w tym kierunku będzie możliwy tylko jednym pasem, natomiast piesi będą mogli korzystać z chodnika po przeciwnej stronie ulicy. Organizacja ruchu będzie dostosowywana do postępu prac, a wykonawca na bieżąco będzie informować o wszelkich zmianach.