Zagospodarowanie pustego placu, czyli gdzie powstanie nowe rolkowiska w Bytomiu?

Został właśnie rozstrzygnięty przetarg dotyczący budowy rolkowiska przy ulicy Pułaskiego w Bytomiu. Ośrodek Sportu i Rekreacji zdecydował o jego budowie, która ma zostać ukończona jeszcze w tym roku. Szacuje się, że koszt całej inwestycji wyniesie około 3 mln złotych. 

Jak wygląda budowa rolkowiska?

Chcąc rozpocząć budowę rolkowiska, należy dopilnować wszystkich formalności. W związku z tym budowę podzielono na dwa etapy. Pierwszy z nich polega na opracowaniu wszystkich dokumentacji. Wykonawca musi zrobić odpowiedni projekt budowlany i plan działania. Następnie trzeba uzyskać niezbędne decyzje administracyjne i zgodę na rozpoczęcie budowy inwestycji. Natomiast drugi etap wiąże się z rozpoczęciem budowy na podstawie wcześniej opracowanej dokumentacji. Zakończenie budowy jest planowane dokładnie na 30 listopada 2021 roku. Mamy nadzieję, że wszystko pójdzie sprawnie i bez żadnych komplikacji. 

Co jeszcze powstanie przy ulicy Pułaskiego?

Teren, w którym ma zostać wybudowane rolkowisko jest bardzo duże. Jego szerokość wyniesie około 4 metry. Ponadto obok niego zaplanowana jest też budowa boiska wielofunkcyjnego o powierzchni, której wymiary wynoszą 40 na 20 metrów. Ma tam powstać również park do street workoutu, bieżnia dwutorowa, stoły do ping – ponga i gry w szachy. Jest to zdecydowanie bardzo dobre rozwiązanie nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale również dla starszych osób. Każdy będzie mógł przyjść do parku i zagrać w swoje ulubione gry lub spędzić czas uprawiając sport. Cały teren zostanie ogrodzony i oświetlony oraz wyposażony w ławki i piłko chwyty. 

O jakie nowe atrakcje wzbogaci się Bytom?

Oprócz planowanej budowy rolkowiska, w Bytomiu ma powstać również nowoczesna hala lodowiskowa, wodny plac zabaw, boisko piłkarskie. W planach jest też powstanie dużego obiektu z zapleczem treningowym przy ulicy Piłkarskiej. Na sport oraz rozbudowę miejsc, w których będzie można uprawiać wszelkiego rodzaju aktywność fizyczną, miasto przeznaczyło aż 30 mln złotych. Część inwestycji ma zostać ukończonych jeszcze w tym roku, natomiast budowa pozostałych dopiero się zacznie.