Zabytkowy Gmach Opery Śląskiej w Bytomiu

Czy Bytom może się okazać ciekawym celem wycieczki? Okazuje się, że dla wielu turystów jest on celem priorytetowym. Szczególnie dla tych turystów, którzy chcą odkryć Górny Śląsk i niezwykłe atrakcje turystyczne tego regionu. Wielu turystów twierdzi, że Bytom może się okazać miejscem niezwykle ciekawym nawet dla osób, które są sceptycznie nastawione do tutejszych atrakcji.

Gmach Opery Śląskiej w Bytomiu

W gronie tych obiektów, którym w czasie zwiedzania tego miasta warto przyjrzeć się dokładniej, znajduje się słynna Opera Śląska. Co warto wiedzieć na temat tego obiektu?

Obecna Opera Śląska to dawny Teatr Miejski. Wzniesiony w stylu klasycystycznym w latach 1899-1904, służył przed II wojną światową mieszkańcom niemieckiego miasta. Gdy po zakończeniu wojny Bytom stał się miastem polskim, dawny teatr miejski został przemieniony w operę. Przeniosła się ona tu z Katowic i została już na stałe. Dziś Opera Śląska to ważna instytucja, która znana jest w całej Polsce oraz w wielu krajach świata. Bytomska scena cieszy się wielkim uznaniem, a na widowni nigdy nie brakuje osób, które chcą podziwiać przedstawienia w wykonaniu miejscowych artystów.

Bytom zaskakuje coraz bardziej

Choć atrakcje turystyczne, którymi może się pochwalić Bytom, nie są zbyt dobrze znane, z pewnością warto się nimi zainteresować. Wielu turystów twierdzi, że już po kilku godzinach zwiedzania miasta, całkowicie zmienili swoje podejście do niego. Podsumowując wycieczki po tym mieście mogą się okazać przyjemną formą poznawania Górnego Śląska i jego historii, a wiele wspaniałych budowli czeka tu na turystów szukających na Śląsku wyjątkowo ciekawych zabytków dawnej architektury. Szczególnie takich jak Gmach Opery Śląskiej. Oprócz tego będąc na południu Polski warto odwiedzić również inne atrakcyjne miejscowości. Przykładowo w Częstochowie również znajdziemy wiele atrakcji turystycznych, które warto zobaczyć.