Wystawa, która ukazuje najpiękniejsze kroszonki pojawiła się w bytomskim Muzeum Górnośląskim

Od dnia 26 marca aż do 30 kwietnia w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu będzie można podziwiać wyjątkową wystawę kroszonek. Zostały one wykonane przez mieszkańców całego regionu. Ekspozycja w tym roku pojawiła się podobnie jak i w zeszłych latach. Tegoroczna ekspozycja nosi nazwę „Sztuka zdobienia. Górnośląskie kroszonki”.

Wystawa własnoręcznych pisanek

Co roku wystawa kroszonek w Górnośląskim Muzeum przyciąga sporo osób. Podobnie jest i w tym roku, kiedy to sporo osób postanowiło wziąć udział i samodzielnie wziąć udział zarówno w konkursie na najpiękniejsze kroszonki, jak i przyczynić się powstania tej wyjątkowej ekspozycji. W tym roku oprócz samych jajek można także zauważyć sporo porcelany. Jest to więc wystawa interdyscyplinarna.

Konkurs kroszonkarski jako przygotowania do obchodów świąt Wielkiej Nocy

W ostatnich latach co roku w Bytomiu odbywa się konkurs kroszonkarski. Dlatego też wiele osób praktycznie co roku bierze w nim udział. Dla wielu mieszkańców naszego regionu jest to pewnego rodzaju forma przygotowań do świąt Wielkiej Nocy. I nie ukrywają oni, że taka forma rozrywki w postaci konkursu i wystawy przysparza im sporo satysfakcji i rozrywki. Warto dodać, że tegoroczna edycja konkursu kroszonkarskiego to już edycja nr 32. Od 2012 roku konkurs odbywa się właśnie w Bytomiu, a wcześniej odbywał się w Gliwicach.