Wypadnięcie tramwaju na torach w Bytomiu

Do niecodziennego zdarzenia z udziałem tramwaju doszło w środę, dnia 26 stycznia, w Bytomiu-Stroszku. Tego dnia w godzinach porannych wypadł z torów tramwaj, który o tym czasie przejeżdżał nieopodal przystanku Stroszek Osiedle. Z tego powodu pasażerowie musieli zmagać się z utrudnieniami w komunikacji miejskiej.

Tramwaj wypadł z torów, utrudnienia w ruchu

Z powodu wypadnięcia tramwaju z torów z chwilowymi utrudnieniami musieli zmagać się pasażerowie. Do incydentu doszło mniej więcej o godzinie 7:30. Na miejscu od razu pojawiło się specjalistyczne pogotowie tramwajowe. Fachowcy musieli pierw podnieść tramwaj, a następnie sprawdzić stan techniczny torowiska. Na ten moment nie wiadomo co dokładnie było przyczyną całego zdarzenia. Być może powodem tego incydentu był zepsuty tramwaj, ale być może powodem były również zepsute tory. To w najbliższym czasie spróbują wyjaśnić specjaliści.

Utrudnienia dla podróżujących

Z powodu wypadnięcia tramwaju z torów nieopodal stacji Stroszek Osiedle, z utrudnieniami zmagali się pasażerowie. Na szczęście w miarę szybko został podstawiony tramwaj zastępczy. Chwilę po godzinie 8:00 funkcjonował już pojazd zastępczy, który zaczął podróżować na trasie Stroszek Zajezdnia – Bytom Urząd Miejski. Na ten moment nie ma żadnych informacji na temat ewentualnych poszkodowanych w tej całej niecodziennej sytuacji.

Z utrudnieniami w podróży musieli zmagać się ostatnio również pasażerowie w Katowicach. Jak czytamy w artykule na stronie halokatowice.pl, doszło tam do zderzenia tramwajów, w wyniku którego pięć osób zostało rannych.