Wypadek na ulicy Powstańców Warszawskich w Bytomiu: ciężarówka zderzyła się z drzewem

Incydent drogowy, który miał miejsce na bytomskiej ulicy Powstańców Warszawskich, prawdopodobnie zostanie sklasyfikowany jako kolizja. Zdarzenie polegało na tym, iż pojazd ciężarowy zahaczył o drzewo stojące przy krawędzi jezdni. W wyniku tego zdarzenia naczepa pojazdu uległa uszkodzeniu. Pomimo bezpośredniego zaangażowania służb ratunkowych na miejscu wypadku, nie odnotowano żadnych ofiar ani rannych. Niemniej jednak, kierowcy poruszający się tą trasą mogą napotkać na utrudnienia.

Kierujący pojazdami po ulicy Powstańców Warszawskich w Bytomiu powinni być przygotowani na możliwe trudności w ruchu drogowym. Te wynikły z incydentu, do którego doszło tam z udziałem samochodu ciężarowego. „Pojazd tej marki Scania, naczepą swoją górną częścią, zahaczył o drzewo” – informuje starszy aspirant Anna Oczkiewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu.

Służby ratunkowe pracowały na miejscu zdarzenia, które miało miejsce w piątek 25 sierpnia około godziny 11:00. „Aktualnie trwają działania związane z tym incydentem” – poinformowała policja bytomska.

Na chwilę obecną wszystko wskazuje na to, że sytuacja ta zostanie potraktowana jako kolizja, a nie jako wypadek. Według informacji dostarczanych przez funkcjonariuszy domagać nie została poszkodowana żadna osoba. Niemniej jednak, samochód ciężarowy doznał poważnych uszkodzeń. Głównie dotknęło to naczepy, co może wiązać się z dużymi stratami materialnymi.