Wyniki oceny projektów Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego

Prace komisji ds. weryfikacji i oceny projektów zgłoszonych w ramach Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego dobiegły końca. Bytomianie złożyli łącznie 45 wniosków, z których większość uzyskała pozytywną ocenę komisji.

Zbadano 45 projektów, a w ich skład weszło 38 propozycji inwestycyjno-remontowych oraz 7 tzw. „miękkich” projektów, które odnoszą się do organizacji różnego rodzaju wydarzeń. Wśród zgłoszeń od mieszkańców Bytomia znajdują się propozycje nowych placów zabaw rozlokowanych w różnych częściach miasta, remontów dróg i chodników oraz budowy parkingów, a wszystko to w ramach tegorocznej edycji Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego.

Ponadto, bytomianie zaproponowali także interesujące projekty związane z odbudową ostatniego na świecie zachowanego parowozu „Bytom”, budową tężni w Parku Amendy w Łagiewnikach czy instalacją fortepianu zewnętrznego w pobliżu Opery Śląskiej.

Nie brakło również pomysłów dotyczących modernizacji obiektów sportowych, poprawy bezpieczeństwa ruchu pieszych lub budowy nowych miejsc aktywności na zewnątrz. Niektóre z projektów, które znalazły się na liście tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego, były zgłaszane już w poprzednich latach.

Na liście widnieją m.in. takie projekty jak rozbudowa odkrytego basenu o nowe atrakcje, budowa miejsc parkingowych wzdłuż ul. Hlonda, modernizacja schroniska dla bezdomnych zwierząt w Bytomiu czy utworzenie Mobilnej Pracowni Pierwszej Pomocy.

Publikacja projektów zakwalifikowanych do głosowania ma nastąpić do 15 września. Głosowanie za pomocą formy elektronicznej rozpocznie się natomiast 22 września o godz. 8.00 i będzie trwać aż do 6 października do godz. 20.00.