Wyjątkowy Orszak Trzech Króli przeszedł przez Bytom

W Bytomiu już tradycyjnie w święto Trzech Króli przeszedł Orszak. W tym roku na płycie lokalnego rynku odbył się finał. Podczas obchodów zgromadzeni mogli obejrzeć również wyjątkowe występy artystyczne, a także mogli uczestniczyć we wspólnym kolędowaniu.

Kolejne obchody Trzech Króli w Bytomiu

W tym roku po raz kolejny ulicami Bytomia przeszedł wyjątkowy Orszak Trzech Króli. Tegoroczne obchody odbyły się pod hasłem „Dzień dziś wesoły”. Warto dodać, że z roku na rok frekwencja podczas obchodów jest coraz większa. Pokazuje to, że takie wydarzenia cieszą się sporym zainteresowaniem mieszkańców Bytomia, jak i wszystkich osób z regionu.

Początek obchodów, które odbyły się w niedzielę dnia 6 stycznia, zaplanowano na godzinę 14:30. Równocześnie wyruszyły grupy z ulicy Krakowskiej, Dworcowej oraz z placu Akademickiego. Każda z grup miała swój własny kolor – żółty, niebieski lub czerwony. W każdej grupie znajdowali się oczywiście mieszkańcy, którzy należą do poszczególnych parafii. Zgodnie z symboliką w każdej z grup znajdował się jeden król, który przewodził orszakowi na koniu. Z kolei kolory były oczywiście nawiązaniem kontynentów – Azji, Europy oraz Afryki.

Zakończenie obchodów święta Trzech Króli na płycie rynku

Na zakończenie obchodów święta Trzech Króli wszyscy zgromadzeni mogli wziąć udział w bardzo uroczystym przyjęciu. Odbyło się chociażby wspólne kolędowanie, a oprócz tego zgromadzeni byli świadkami również wielu występów artystycznych. Na specjalnie przygotowanej scenie wystąpili m.in. osoby z bytomskiego Domu Młodzieżowego Kultury nr 2.

Warto zaznaczyć, że w tym roku obchody związane z Orszakiem Trzech Króli były zorganizowane w wielu miastach w całej Polsce. Zresztą podobnie jak i w poprzednich latach. Oczywiście to święto jest popularne nie tylko w Polsce, lecz w zasadzie na całym świecie. Bardzo chętnie jest ono obchodzone także w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Niemczech, czy też we Włoszech.