Wybuch, pożar i płomienie w bytomskiej kamienicy

W czwartek, dnia 16 grudnia, mieszkańcy Bytomia byli świadkami ogromnego pożaru w centrum Bytomia. Doszło tam do wybuchu butli z gazem. Wybuch miał miejsce w Bytomiu przy ulicy Webera. Wskutek wybuchu i pożaru jedna osoba została ranna. Od razu przetransportowano ją do lokalnego szpitala.

Jedna osoba ranna w wybuchu butli w centrum Bytomia

Do całego zdarzenia doszło w czwartek w godzinach porannych. Straż pożarna została poinformowana o całym zdarzeniu około godziny 7:00. Kamienica przy ulicy Webera w Bytomiu była pustostanem. Jedna osoba, która ucierpiała w wyniku wybuchu znajdowała się przed budynkiem. Od razu przetransportowano ją do szpitala, gdzie zostały wykonane bardziej dokładniejsze badania medyczne. Na ten moment nie mamy dokładniejszych informacji co do stanu zdrowia poszkodowanej osoby.

Do pożaru spowodowanego wybuchem butli gazowej zadysponowano pięć zastępów straży pożarnej. Na szczęście strażakom Powiatowej Straży Pożarnej skutecznie udało się opanować pożar. Na ten moment nie oszacowano jeszcze strat finansowych, które powstały na skutek wybuchu butli gazowej w kamienicy na terenie Bytomia.