W Bytomiu, Zabrzu i Częstochowie występuje awaria ciepłownicza

Po raz kolejny na terenie województwa śląskiego doszło do awarii ciepłowniczej. Mieszkańcy z tego powodu muszą borykać się z ograniczonymi dostawami ciepła do domu. W niektórych przypadkach ciepło w ogóle nie jest dostarczane. Jak wygląda sytuacja w Bytomiu?

Problemy ciepłownicze w Bytomiu

Przypomnijmy, że już jakiś czas temu na łamach naszego portalu pisaliśmy o awarii ciepłowniczej w Bytomiu. Niestety wciąż spora mieszkańców miasta Bytom boryka się z chłodniejszymi grzejnikami w domach. Podobno poprawa ma nastąpić dzisiaj, dnia 21 stycznia. Wszystko zależy jednak od tego, w jakim tempie będą prowadzone prace naprawy awarii na terenie elektrociepłowni w Zabrzu. To właśnie tam miejsce miała awaria, która uszkodziła elementy ciśnieniowe kotła. A to oznacza, że najpierw należy zamontować specjalistyczne 40-metrowe rusztowanie, a następnie należy je rozebrać.

Jeśli chodzi o awarię ciepłowniczą w Częstochowie, to tam doszło do awarii magistrali ciepłowniczej. Do awarii doszło na osiedlu Tysiąclecia, z tego powodu tam oraz kilkunastu innych ulicach teraz brakuje ciepłej wody oraz ogrzewania.