W Bytomiu pojawi się nowe oświetlenie

Modernizacja oświetlenia w kilku miejscach Bytomia to kolejna inwestycja, która została ogłoszona przez władze miasta. Nowe oświetlenie pojawi się m.in. w Parku Kachala, czy też na ulicach w Szombierkach oraz Miechowicach. Wszystko ma zostać zrealizowane jeszcze podczas tego roku.

Wykonawca inwestycji związanej z nowym oświetleniem został już wyłoniony

Miejskiemu Zarządowi Dróg i Mostów w Bytomiu udało się już oficjalnie wyłonić wykonawcę, który będzie odpowiedzialny za przeprowadzenie inwestycji. Warto zaznaczyć, że nowe oświetlenie pojawi się m.in. w Parku Kachala nieopodal Stawu Północnego oraz na ulicach Kamiennej, Jesionowe, Podleśnej, Styczyńskiego oraz Cegielnianej.

Na temat planowanych modernizacji oświetlenia wypowiedział się wiceprezydent Bytomia, Michał Bieda. Zaznacza on, że wybrane miejsca do modernizacji oświetlenia zostały wybrane przez mieszkańców. To oni wskazywali miejsca, w których takowa modernizacja by się przydała.

Nowe oświetlenie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa

Jedną z głównych przesłanek, ze względu na którą Władze Bytomia postanowiły poważnie zastanowić się, a w konsekwencji zrealizować tę inwestycję jest bezpieczeństwo mieszkańców. Jak wiadomo wiele osób spaceruje oraz przemieszcza się tymi miejscami nie tylko za dnia, lecz również wieczorami oraz porą nocną. Stąd też nowoczesne latarnie posiadające oprawę LED znacząco powinny przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa wszystkich osób, które będą tamtędy się poruszał.