W Bytomiu po raz kolejny odbywa się akcja, której celem jest danie drugiego życia choince

W całej Polsce po świętach Bożego Narodzenia wyrzucone zostanie mnóstwo drzewek. Jednak jest sposób na to, aby nadać choince drugie życie. Jednym z pomysłów dla wszystkich z nas jest akcja organizowana już po raz czwarty w Bytomiu, a której organizatorem jest Miejskie Zarząd Mostów i Dróg.

Akcja drugiego życia dla choinek świątecznych

Świąteczne drzewka nie muszą trafić na śmietnik. W tym roku mieszkańcy Bytomia ponownie będą mogli oddać swoje drzewko. Miejski Zarząd Mostów i Dróg przyjmie wszystkie choinki, a następnie w należyty sposób się nimi zaopiekuje. W zeszłym roku oraz w poprzednich edycjach akcji zebrano już łącznie ponad 150 choinek. Początkowo trafiają one do szklarni, gdzie są hartowane. Następnie są one zasadzone w różnych częściach miasta. Do tej pory były to m.in. plac Słowiański, Akademicki, przy promenadzie w Rozbarku, w Parku Amendy, czy też na skwerze w Łagiewnikach imienia Szalonka.

Co ciekawe, w grudniu odbyła się podobna akcja z choinkami w Inowrocławiu. Tam jednak zainteresowani otrzymywali drzewko świąteczne w zamian za oddanie krwi.

Gdzie można oddać choinki?

Wszyscy zainteresowani akcją mogą oddać swoje drzewka świąteczne na teren Zaplecza Technicznego MZDIM, które znajduje się przy ulicy Tarnogórskiej 1A. Nieopodal tenisowych kortów. W ciągu tygodnia choinki można dostarczać w godzinach 8-18, z kolei w weekend wszystkie drzewka można zostawić pod bramą.

Warto dodać, że drzewko nie może mierzyć więcej niż 1,7 metra, a co więcej musi być w dobrym stanie. Oznacza to, że nie może był w jakikolwiek sposób wysuszone oraz pożółkłe.