W Bytomiu odbyło się uroczyste świętowanie rzemieślników z wieloletnią tradycją biznesową. Prezydent miasta wręczył laury za wybitne osiągnięcia

Długo wyczekiwany przez lokalnych rzemieślników dzień święta swojego zawodu właśnie miał miejsce w Bytomiu. Wyróżnienia przyznane przez prezydenta miasta trafiły w ręce tych, którzy prowadzą swoje małe firmy już od wielu lat. W sumie, wręczono sześć nagród.

W sobotę, 16 marca 2024 roku, w budynku Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości położonym przy ulicy Pułaskiego 3, odbyły się obchody Święta Rzemiosła oraz Piekarzy i Cukierników. To wydarzenie zgromadziło nie tylko miejscowych rzemieślników, ale także ich kolegów z Radzionkowa i innych pobliskich miast. Wśród gości byli także senator Halina Bieda, poseł Wojciech Szarama, burmistrz Radzionkowa Gabriel Tobor oraz wiceprezydent Bytomia Adam Fras.

Nastrojowi podczas spotkania sprzyjał koncert orkiestry pod batutą Klaudiusza Jani. Pamiątkowe dyplomy i podziękowania otrzymali zasłużeni przedsiębiorcy, którzy mają na swoim koncie wieloletnie doświadczenie w propagowaniu rzemiosła oraz aktywne uczestnictwo w lokalnym życiu społeczności. Prezydent Bytomia, Mariusz Wołosz, z okazji jubileuszy prowadzenia działalności gospodarczej, wręczył sześć specjalnych wyróżnień:

Roman Knapik został nagrodzony za 45 lat pracy w warsztacie samochodowym Auto-Geo-Test. Tadeusz Gapiński otrzymał wyróżnienie za 40 lat prowadzenia Firmy Budowlanej GABUD. Halina Rzepecka-Gonsior za 35 lat pracy w salonie fryzjerskim. Jacek Arndt za 30 lat prowadzenia zakładu tapicerskiego. Agnieszka Żaglewska za 25 lat pracy w Salonie Fryzjerskim Aga. Janina, Monika i Mariusz Cobalowie zostali uhonorowani za prowadzenie firmy Skodex Auto Export Import.