W 2024 roku Bytom przeznaczy ponad 308 tys. złotych na stypendia dla miejscowych sportowców

Bytom, miasto w którym trenuje oraz mieszka 139 utalentowanych sportowców, zdecydowało o przyznaniu im stypendiów sportowych. Kwota, którą miasto planuje przekazać na ten cel w ciągu bieżącego roku, przekracza sumę 308 tysięcy złotych. Okres, za który będą wypłacane stypendia, obejmuje miesiące od marca do grudnia roku 2024.

Do grona stypendystów dołączą sportowcy tak zasłużeni jak Michał Sowa, zwycięzca mistrzostw świata w karate fudokan w drużynie reprezentującej MUKS Bytom, czy Maria Wysogląd, zdobywczyni tytułu wicemistrzyni świata w tej samej dyscyplinie i klubie. Nie zabraknie także Karola Pietruszki i Jakuba Kozłowskiego z BSK Sonso, którzy na europejskim szczeblu osiągnęli znakomite rezultaty w taekwondo, odpowiednio zajmując drugie i trzecie miejsce. Zawodnicy dżudo z Czarnych Bytom – Paulina Dziopa i Dominik Majkowski również zostali docenieni za swoje osiągnięcia na Pucharze Europy, gdzie zajęli odpowiednio pierwsze i trzecie miejsce. Doceniono również Annę Popławską, która w drużynie zajęła drugie miejsce na Mistrzostwach Europy w karate tradycyjnym.

Wśród stypendystów znaleźli się również hokeiści i hokeistki z BS Polonia Bytom, łucznicy z Czarnej Strzały Bytom, gracze tenisa ziemnego z Górnika Bytom oraz piłkarze wodni reprezentujący WTS Polonia Bytom. Podsumowując, stypendia sportowe zostały przyznane dla 139 zdolnych zawodników i zawodniczek.

Na całość stypendiów miasto planuje przeznaczyć ponad 308 tysięcy złotych. Szczegółowy wykaz stypendystów można znaleźć w załączonym dokumencie.