Utrudnienia na ulicy Frycza-Modrzejewskiego w Bytomiu – trwa modernizacja torów 

Na początku marca ruszyły prace w związku z modernizacją torów tramwajowych na ulicy Frycza Modrzejewskiego. Z tego względu ruch w tych okolicach jest utrudniony. Zamknięty został odcinek od ulicy Zabrzańskiej do ulicy Włodarskiego. Dodatkowo wprowadzono objazdy, które mają za zadanie ułatwić komfort jazdy. 

Jak wygląda plan modernizacji?

Ta inwestycja jest jedną z najważniejszych modernizacji w ciągu ostatnich lat. Została podzielona na dwa etapy. Pierwszy z nich to miejski, gdzie będzie przebudowa skrzyżowania, natomiast druga to tramwajowy w tym modernizacja torowiska. Od samego początku w planie było wykonać oba etapy w tym samym czasie i przez jednego wykonawcę. Ta decyzja ma na celu szybkie zakończenie prac, aby nie narażać mieszkańców na dodatkowe utrudnienia w transporcie. 

Jak długo mogą trwać prace i jak jest całkowity koszt?

Prace oraz utrudnienia w ruchu mają potrwać do końca września tego roku. Przebudowa ma znaczący wpływ na poprawę bezpieczeństwa i komfortu jazdy kierowców na trasie z Bytomia do Zabrza i Rudy Śląskiej. Całkowity koszt inwestycji wynosi około 13,6 mln złotych. Przebudowa torów tramwajowych zdecydowanie ułatwi życie mieszkańcom Bytomia. Ponadto wpłynie ona pozytywnie również na bezpieczeństwo osób poruszających się po mieście. 

Co jeszcze zmieni się w Bytomiu dzięki modernizacji?

Nowe torowisko, które jest głównym powodem inwestycji, będzie torem klasycznym na podkładach strunobetonowych ze sprężystym mocowaniem szyn. W ramach zaplanowanych prac ma zostać również przebudowana zatoka autobusowa i peron tramwajowy. Dodatkowo w planach jest rozbudowa chodników i budowa ścieżki rowerowej, co ułatwi poruszanie się zarówno pieszym jak i rowerzystom. Ponadto władze miasta zdecydowały o posadzeniu drzew i krzewów, co znacząco wpłynie na wygląd Bytomia. Modernizacja przysłuży się nie tylko mieszkańcom, ale też turystom, którzy widząc zadbane miasto, chętniej będą do niego wracać.