Uczniowie bytomskiej Szkoły Podstawowej nr 51 organizują zbiórkę na radiowęzeł – marzenie staje się rzeczywistością

Szkoła Podstawowa nr 51 w Bytomiu jest miejscem, gdzie uczniowie nie boją się dążyć do spełnienia swoich aspiracji.

Zakup i instalacja radiowęzła szkolnego to inicjatywa, której podjęli się uczniowie tej integracyjnej podstawówki. Dokonując tego kroku, chcieliby oni uczynić szkołę miejscem bardziej nowoczesnym i przyjaznym. Radiowęzeł ma na celu ułatwić komunikację w szkole, zastępując głośny dzwonek miłosną melodią oraz umożliwić rozwój umiejętności technicznych uczniów. Projekt ten jest wspierany przez całą społeczność szkolną i Samorząd Uczniowski.

Zgodnie z opisem zbiórki, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego aktywnie angażują się w realizację projektu, popierając inicjatywy uczniów i dbając o ich systematyczną realizację. „Chcemy, aby nasza szkoła była jeszcze bardziej nowoczesna i przyjazna” – czytamy w opisie zbiórki.

Kupno sprzętu audio dla kilkudziesięciu sal, montaż centrum radiowęzła składającego się z komputera, mikrofonu i miksera, to wydatek rzędu 50 tysięcy złotych. Zebrane środki zostaną przekazane na rzecz Rady Rodziców SP nr 51 jako darowizna. Zbiórka będzie trwać do 24 lipca 2024 roku. Do tej pory zebrano już prawie 4 tysiące złotych.

„Marzenie o radiowęźle podziela nie tylko obecna młodzież ucząca się w szkole, ale także wielu absolwentów. Tym razem, uczniowie są mocno zdeterminowani” – mówi Magdalena Koloch, radna miejska, pedagog oraz opiekunka Rady Samorządu Uczniowskiego.

Dotychczas, uczniowie przeprowadzili trzy akcje charytatywne, które zaowocowały kiermaszami, a uzyskane z nich środki w wysokości 1500 zł zostały przeznaczone na realizację ich marzenia o radiowęźle. Apelują również o wsparcie do sponsorów i już odbyli pierwsze spotkania z potencjalnymi darczyńcami. Inicjatywę będą promować podczas szkolnego pikniku, który odbędzie się 7 czerwca.