Trwa walka o budowę boisk

Jeden ze stadionów przeznaczony do gry w piłkę nożną w Karbiu jest w opłakanym stanie. Murawa obiektu jest w bardzo opłakanym stanie.

Działacze odpowiedzialni za Budżet Obywatelski złożyli prośbę w której proszą o renowację stadionu. Jak się okazuje obiekt stadionu nie jest jedynym miejscem wymagającym renowacji. Takich miejsc w pobliskiej okolicy jest dość dużo. Prośba złożona, a teraz potrzebna jest pomoc mieszkańców lokalnej społeczności, dzięki którym proces renowacji może się jedynie usprawnić. Wszystko zależy od głosowania, w którym to Stadion „Nadzieja Bobrka i Karbia” znalazł się na 28 miejscu. Jeżeli projekt spotka się z zainteresowaniem mieszkańców i uda się wygrać głosowanie dzieci i dorośli będą mogli grać w piłkę na nowym obiekcie sportowym.

Zawodnicy którzy najczęściej korzystają z lokalnych boisk to lokalna młodzież. Rozwój sportowy jest niezwykle ważny i warto to kształtować wśród młodych ludzi. Często zdarza się tak, że spędzanie czasu na treningu jest jedyną rozrywką małych miasteczek i miejscowości.

Robert Barlik- prezes klubu, jest zdania, że warto kontynuować ten pomysł i przeprowadzić renowację boiska. Wyraźnie podkreśla fakt murawy, która jest bardzo zniszczona. Nikt nie zniszczył jej specjalnie, nie padła ofiarą wandalizmu. Zniszczył ją po prostu czas. Nowa boiska nie są fanaberią drużyn piłkarskich, tak niestety wygląda rzeczywistość. Podsumowując nie nadają się kompletnie do gry, co widać od razu po wejściu na teren boisk. Pod trawą jest także zbyt dużo dziur, bardzo łatwo można przepłacić grę w piłkę swoim zdrowiem, lub nabawić się niepotrzebnych kontuzji.

Krzysztof Burdziński– wiceprezes, również odniósł się do zaistniałej sytuacji. Burdziński uważa, że nie dość, że zawodnicy mogą doznać kontuzji, to obiekt boiska stał się pośmiewiskiem dla mieszkańców sąsiedniej miejscowości.

Jak się okazuje już było wiele interwencji w sprawie „nierówności” na boisku, niestety wszystkie skończyły się na niespełnionych obietnicach. Bosko powinno być odskocznią od obowiązków szkolnych i domowych młodzieży. Warto o to zadbać. Wszyscy z nadzieją patrzą w przyszłość renowacji obiektu. Jeżeli uda się sfinalizować to co zaplanowane prezesi chcieliby także wcielić w życie kolejne projekty związane z obiektem. Mają w planie stworzenie boiska przeznaczonego do siatkówki plażowej, oraz siłownię pod gołym niebem z prawdziwego zdarzenia, z profesjonalnym sprzętem.