Tragiczny wypadek w kopalni KWK Bobrek – zginął 36-letni górnik

Tragiczny incydent miał miejsce 26 marca, w godzinach popołudniowych, konkretnie o 17:03, w kopalni węgla kamiennego „Bobrek” znajdującej się na terenie Bytomia. W wyniku silnego wstrząsu energetycznego o wartości 2×10 do 6 J jeden z poszkodowanych stracił życie. Ofiarą nieszczęśliwego zdarzenia okazał się 36-letni mieszkaniec Bytomia, który pozostawił po sobie dwoje dzieci.

Zagadnieniem wymagającym niezwłocznego działania była sytuacja dziewięciu pracowników, którzy znaleźli się w obszarze zagrożenia. Dzięki natychmiastowej interwencji zespołu ratownictwa górniczego udało się uratować wszystkich pozostałych górników, którzy przebywali w chodniku objętym działaniem wstrząsu. W toku całonocnej operacji ratunkowej pięciu poszkodowanych zostało przewiezionych do szpitali w celu udzielenia im niezbędnej pomocy medycznej. Pozostała trójka, która również znajdowała się w strefie wpływu wstrząsu, obecnie jest już bezpieczna i powróciła do swoich domów.

Z ogromnym smutkiem wyrażamy kondolencje dla rodziny, bliskich tragicznie zmarłego pracownika kopalni oraz współczujemy całej Górniczej Braci. Nasze myśli są z Wami w tym niełatwym czasie.