Tragiczny wypadek w Bytomiu: 84-latek potrącony na przejściu dla pieszych

Dochodzą do nas smutne wiadomości z Bytomia, gdzie doszło do tragicznego wypadku. Policja obecnie skupia się na wyjaśnieniu wszystkich szczegółów dotyczących śmiertelnego potrącenia pieszego. Kierujący pojazdem marki Mitsubishi potrącił 84-letniego mężczyznę na przeznaczonym dla niego oznakowanym przejściu. Niestety, staruszek nie przeżył.

Cała sytuacja miała miejsce w piątek, około godziny 17:45, na ulicy Zabrzańskiej. 40-letni mężczyzna siedzący za kierownicą Mitsubishi, potrącił 84-latka na oznakowanym przejściu dla pieszych, które nie było wyposażone w sygnalizację świetlną. W wyniku doznanych obrażeń, 84-latek poniósł śmierć. Policja aktualnie skupia się na dokładnym ustaleniu przyczyn i okoliczności tego tragicznego zdarzenia i apeluje o ostrożność wszystkim uczestnikom ruchu drogowego.

Zwracamy się z gorącym apelem do wszystkich kierowców i pieszych – bądźcie ostrożni! Przejścia dla pieszych to miejsca szczególnie niebezpieczne. Zimą, gdy szybko zapada zmrok i nawierzchnia dróg staje się śliska, warunki na drogach są jeszcze bardziej utrudnione. Kierowcy, pamiętajcie o tym, że piesi są najbardziej narażeni na skutki zderzenia z samochodem. Dlatego też, zwłaszcza w miejscach o dużej ilości pieszych, zdejmijcie nogę z gazu.

Odwołujemy się również do pieszych – kierowcy mogą Was nie zauważyć lub nie zdążyć wyhamować. Dlatego zawsze idźcie zgodnie z zasadą ograniczonego zaufania i nosicie odblaski. Przed przekroczeniem jezdni upewnijcie się, że wszyscy kierujący Was dostrzegli i możecie bezpiecznie dotrzeć na drugą stronę.