Tragedia na torowisku tramwajowym: 21-letnia kobieta potrącona przez tramwaj

Komunikacja tramwajowa i drogowa na bytomskiej arterii ul. Strzelców Bytomskich doznała poważnej przerwy. Przyczyną tej sytuacji był poważny wypadek, który miał miejsce na obszarze przeznaczonym dla tramwajów.

Wypadkowa sytuacja miała miejsce poprzedniego dnia, dokładnie 15 stycznia, około godziny 15:00. Scenerią tego zdarzenia była ulica Strzelców Bytomskich (DK11), a konkretnie odcinek znajdujący się w pobliżu supermarketu Lidl. Pierwsze doniesienia śledczych sugerują, że ofiarą wypadku stała się 21-letnia dziewczyna, która została uderzona przez nadjeżdżający tramwaj podczas próby przekroczenia torowiska w miejscu, które nie jest do tego przeznaczone.

Służby ratunkowe natychmiast zareagowały na zgłoszenie, wysyłając helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Lądowanie helikoptera odbyło się na jezdni. Zapewnienie bezpieczeństwa podczas operacji lądowania było zadaniem strażaków oraz policjantów z Bytomia. Następnie poszkodowaną kobietę przetransportowano do szpitala.

Aktualnie policja prowadzi na miejscu wypadku czynności mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności tego zdarzenia.